MS PDC 2011 - 3. kolo

31.12.2010 10:34

Začíná jít do tuhého. Třetí kolo je za námi a opět se to neobešlo bez jednoho většího překvapení.

Mark Webster (93,25) – Mark Hylton (91,81)  4:1 (3:1,1:3,3:2,3:1,3:1)

Webby podle papírových předpokladů postoupil dál, ale neměl to zase tak snadné, jak by se mohlo zdát. Myslím, že nejsilnější jeho stránka je psychika, protože vždycky když musí, tak prostě zavře. Hylton předváděl zase hodně dobré šipky, ale Webster je na tom letos s formou opravdu hodně dobře a Hyltona už dále nepustil.

Phil Taylor (98,07) – Peter Wright (96,56)  4:1 (3:0,3:0,2:3,3:1,3:2)

Phil podle předpokladů poráží Wrighta, který paradoxně v tomto zápase podal svůj nejlepší výkon na mistrovství. V předchozích kolech prošel přes své soupeře hlavně díky jejich nemohoucnosti na dablech, za to s Taylorem předvedl, že umí. Zejména jeho obrat ve třetím setu z 0:2 na 3:2 byl pěkný. Více mu už ale Power nedovolil a už se těším na jeho souboj s Websterem.

Adrian Lewis (101,05) – Robert Thornton (92,23)  4:1 (3:0,3:0,2:3,3:2,3:0)

Lewis to tam zase hezky sázel a Thorntonovi toho moc nedovolil. Tomu se podařilo urvat třetí set, ale na víc už neměl. Na druhou stranu se mi zdá, že Jackpot během svých zápasů střídá famózní okamžiky s horšími. V dalších zápasech by na to mohl doplatit. Jinak ale opět výborný výkon a zasloužený postup do čtvrtfinále.

Gary Anderson (108,39) – Andy Smith (92,97)  4:0 (3:1,3:2,3:1,3:0)

Opět neskutečný výkon Garyho! Ten nedovolil na mistrovství ve výborné formě hrajícímu Smithovi  téměř nic. Jeho průměry jdou kolo od kola nahoru a jsem zvědavý, jestli ho dokáže letos někdo zastavit. Už ve čtvrtfinále se o to pokusí Barney, tak uvidíme!!!

Terry Jenkins (99,05) – Mark Walsh (91,79)  4:0 (3:2,3:2,3:1,3:0)

Tak jednoznačný průběh jsem nečekal. Mark nezvládal zejména důležité okamžiky zápasu. První set vyrovnal z 0:2 na 2:2 a pak si nedokázal udržet servis díky dablům. Celý zápas měl pak stejný průběh. Terry byl jistý na dablech a Mark nedokázal urvat ani set.

Vincent van der Voort (94,95) – Simon Whitlock (96,81)  4:2 (1:3,3:2,3:2,3:0,0:3,3:2)

Jediné, za to pořádné překvapení třetího kola. Vincent si přivezl na šampionát opravdu skvělou formu. V zápase podal ještě lepší výkon než v minulém kole s Jonesem. Zlomový okamžik zápasu byl ve třetím setu, kdy Voort hodil pět ze svých šesti stoosmdesátek. Navíc měl v tomto setu průměr 117,9. Pak si pohlídal svůj set a Simonovi se už přes veškeré úsilí nepodařilo otočit zápas z 1:3, ikdyž šanci na vyrovnání měl. Na Voorta totiž dosedla tíha posledního dablu a proměnil až svůj osmý mečbol.

Raymond van Barneveld (97,19) – Colin Osborne (90,63)  4:3 (3:1,2:3,2:3,3:2,1:3,3:1,3:0)

Barney se tentokrát na postup hodně nadřel. První set vyhrál a ve druhém neproměnil čtyři šipky za stavu 2:2 k zisku tohoto setu. Pak to bylo jako na houpačce a Barneymu se povedlo nakonec Colina udolat v rozhodujícím sedmém setu, když už nedal soupeři šanci. Obávám se, že tento Bareyho výkon na Garyho  stačit nebude, ale každý zápas je jiný.

Wes Newton (97,34) – Mensur Suljovič (84,76)  4:0 (3:2,3:1,3:1,3:1)

Nejjednoznačnější zápas třetího kola. Wes nedovolil Mensurovi ani pomyslet na zisk setu a s obrovským přehledem a klidem si šel nekompromisně za svým. Na výborné náhozy a 63% úspěšnost na dablech nedokázal Mensur reagovat. Čekal jsem trošku větší odpor Rakušana, ale ten neměl svůj den a s turnajem se bohužel rozloučil slabým výkonem.

Výkony všech hráčů jdou kolo od kola nahoru, což potvrzují i jejich průměry. Všichni osmifinalisté až na Mensura se dostali přes 90 na tři šipky.

Už jsem zvědavý na čtvrtfinále, které se hraje už na 5 vítězných setů:

Sobota  1.1. 2011
15:10  Wes Newton – Terry Jenkins

Těžko hledat favorita. Čekám vyrovnaný souboj, ale letošní forma hovoří spíš pro Wese. Viděl bych to s šancemi tak 60/40 pro Newtona.

16:30  Adrian Lewis – Vincent van der Voort

Jsem zvědavý na výkon Voorta, kterému jsem nevěřil v předchozích dvou kolech, ale vždycky dokázal překvapit. Šance 70/30 pro Lewise.

20:40  Gary Anderson – Raymond van Barneveld

V tomto zápase je pro mne favoritem Anderson, ale Barney určitě nebude chtít skončit ve čtvrtfinále. Pro mě šance 70/30 pro Garyho.

22:00  Phil Taylor – Mark Webster

Tady není třeba hledat favorita. Taylor by si měl s Websterem poradit, ale čekám hodně kvalitní zápas. Šance 80/20 pro Phila.