MS PDC Semifinále a Finále

04.01.2011 18:47

Tak máme za sebou myslím si, že vydařené mistrovství světa PDC. Poslední tři zápasy mistrovství přinesly nádherné a napínavé boje. Známe nového mistra světa, který si za titul odnesl 200 000 liber. Navíc finále nám přineslo taky první hozenou devítku na tomto šampionátu, za kterou si její autor odnesl 10 000 liber navíc…

Semifinále

Gary Anderson (101,11) – Terry Jenkins (97,01)  6:2            (1:3,3:1,3:2,3:2,3:1,3:1,1:3,3:1)

Garyho semifinálový duel měl téměř totožný průběh jako jeho čtvrtfinálový zápas s Barneym. První set si vzal pro sebe díky stoprocentním dablům Terry Jenkins. Od druhého setu už začal zápasu kralovat Gary Anderson. Výbornou přímo strojovou hrou nedával Terrymu šanci a bral si postupně set za setem až do stavu 5:1. Pak dovolil „býkovi“ ještě zkorigovat stav na na 5:2, ale to bylo vše. Gary tak zaslouženě postoupil do svého prvního finále mistrovství světa.

Adrian Lewis (98,48) – Mark Webster (96,38)  6:4 (3:2,2:3,3:2,0:3,3:2,3:0,1:3,1:3,3:2,3:1)

Mark Webster ukázal, že jeho vítězství nad Philem nebylo náhodné. Bohužel tentokrát nebyl na dablech až tak neomylný jako ve čtvrtfinále, což ho možná nakonec stálo první finálovou účast na MS PDC. Adrian Lewis hrál ve výborné formě a podařilo se mu pomstít vyřazení Taylora. Webster tak zůstal stejně jako v loňském roce těsně před branami finále, ale i tak je to pro něj výborná bilance na MS po jeho přestupu z BDO – dvě mistrovství a dvě semifinále.

Finále
Adrian Lewis (99,40) – Gary Anderson (99,41)  7:5 (3:1,3:0,0:3,3:1,1:3,1:3,3:1,3:2,3:1,1:3,0:3,3:0)

Finále začíná přímo famózně. Lewis zavírá nejprve svůj první finálový leg v životě 12 šipkou a hned svůj druhý vyhraný leg DEVÁTOU šipkou!!! První set – průměr Lewise 123! To, po čem jsem volal během celého mistrovství, se povedlo Lewisovi ve finále. Navíc si pohlídal i druhý set, který otvíral a jde do vedení 2:0. Lewis měl raketový nástup do zápasu, na který Gary nedokázal zareagovat. Ve třetím setu zavírá Gary 130 a hned na to 136 a snižuje na 2:1. Čtvrtý set si pohlídá Adrian a znova odskakuje na rozdíl dvou setů. V pátém setu nedává Lewis dvě šipky na proražení Andersonova podání a Gary snižuje na 3:2. Navíc se mu daří hned v následujícím setu zavřít při Lewisově podání 164 a bere si 6 set pro sebe a srovnává stav zápasu na 3:3. Pak přichází na řadu zase Adrian, který perfektní hrou získává sedmý, osmý a dokonce i devátý set na svou stranu. Za stavu 6:3 je poslední krůček od vytouženého titulu. Desátý set, který otvírá Lewis, se ale daří ukořistit Garymu a navíc po velkých minelách Adriana na dablech získává i jedenáctý set a snižuje na rozdíl jediného setu 6:5! Více už ale nový mistr světa Adrian „Jackpot“ Lewis Garymu nedovolí a třetím proměněným mečbolem se stává poprvé světovým šampionem.

Ačkoli jsem přál od začátku šampionátu titul Garymu, musím přiznat, že Leweis byl ve finále kapku lepší a i díky hozené devítce si titul zasloužil…