MS PDC 2010 pro Taylora

04.01.2010 11:13

MS  PDC 2010 je minulostí a není asi pro nikoho překvapením, že skončilo vítězstvím Phila  „The Power“ Taylora, který vyhrál i nejvyšší podíl z milionového  prize money a to 200 000 liber.

Semifinále:

Raymond van Barneweld (98,40)    Simon Whitlock (96,04)   5:6

Do zápasu nastoupil lépe Whitlock, který se ujal vedení  2:1 na sety. Pak začal Barney hrát asi své nejlepší šipky na mistrovství  a otočil na 4:2 ve svůj prospěch. V této fázi zápasu by si asi na Whitlocka moc lidí nevsadilo, jelikož Barney hrál opravdu dobře. Pak ale zabral zase Whitlock a v asi zlomovém sedmém setu vyhrál 3:2 a snížil na 3:4. Barneyho jakoby to vyvedlo z koncentrace a Whitlock výbornou hrou otáčí na 5:4. Barney se ještě zvednul a vyhrál desátý set a vyrovnal na 5:5. V rozhodujícím jedenáctém setu za stavu 1:1 nevyužívá Barney dvě šipky na D8 na prolomoní podání Whitlocka a ten si tento leg následně bere a hned na to proráží podání Barneyho a postupuje do finále. Za zmínku určitě stojí opět vysoká zavírání Whitlocka (160, 141, 124, 121, 116, 112), což mu pomohlo vyhrát zápas, ačkoli měl v zápase horší průměr na tři šipky.

Phil Taylor (106,00) – Mark Webster (88,02)   6:0

Co napsat k tomuto zápasu? Snad nejhorší výkon Webstera na MS a opět excelentní výkon Phila. Průměry  hovoří za všechno. Prostě Taylor byl v tomto semifinále o tři třídy lepším hráčem a Websterovi povolil uhrát pouze čtyři legy.

O 3 místo:

Mark Webster (93,90) – Raymond van Barneweld (89,93)   10:8

Zápas jsem sledoval až od stavu 6:6 a Barney mi přišel po prohraném semifinále jakoby trošku bez motivace. Za to Webster měl větší touhu po vítězství a vyhrál zápas hraný na deset vítězných legů nejtěsnějším rozdílem. Pro Webstera to je určitě velký úspěch po jeho přestupu z organizace BDO a asi i maximum kterého na turnaji mohl dosáhnout. Barneyho může alespoň těšit hozená devítka ve druhém kole a hřát u srdce, že je jediným hráčem, kterému se to na MS PDC povedlo (už podruhé).

Finále:

Phil Taylor (104,38) – Simon Whitlock (100,51)   7:3

Tohle finále jsem si přál a navíc se mi celkem splnilo i to, aby bylo zajímavé. První set si vzal pro sebe Taylor 3:1, když ve všech čtyřech lezích otevřel stoosmdesátkou. Ve druhém setu Whitlock třikrát prorazil Taylorovo podání, mimo jiné i zavřením 170 a vyrovnal na 1:1. Ve třetím setu si pohlídali oba hráči svoje podání a Whitlock vede 2:1. Pak ale Taylor rozbalil své umění v plné kráse a zavírá 167 a 161 a bere si čtvrtý set poměrem 3:0. Pátý set putuje taky za Taylorem a v šestém setu za stavu 2:2 na legy míjí Wizzard jednu šipku D20 na vyrovnání v zápase. To Phil ztrestal a vzal si následně i další dva sety a o zápase bylo rozhodnuto. Pak ještě Simon koriguje na 6:3, ale více už mu Phil nedovolil a končí zápas. Za zmínku ještě stojí Philova zavření  170, 167, 161, 131, 122 a Simonova 170, 122, 108.

Phil vyhrál určitě zaslouženě a znovu všem ukázal, kdo je nejlepším šipkařem na této planetě

Myslím si že se MS PDC 2010 hodně povedlo a nabídlo nádhernou podívanou, takže se už těším na to příští…